Cruise Job Fair - Toronto 2019Cruise Job Fair - Toronto 2019Cruise Job Fair - Toronto 2019

Přímluva kapitána

Kapt. Juraj Boroš

Kapt. Juraj Boroš,
Ředitel Tatra Marine Ltd.

Mnoho mladých lidí sní o práci na moři, hlavně o práci na výletních lodích, ale jen někteří z nich si umí představit, o čem je tato práce.

Každý kandidát si musí uvědomit, že se hlásí do práce, ne na dovolenou, takže po akceptování uchazeče na interview se zástupci lodní společnosti si nemůže uchazeč vybírat loď nebo oblast plavby, musí se podrobit požadavkům lodní společnosti, která ho zaměstnala.

Člen posádky musí podstoupit kratší nebo delší výcvik po té, jak se dostane na loď; musí akceptovat požadavky disciplíny a různá omezení (např. nevstupovat do oddělení pro pasažéry, když je mimo službu) a jeho nadřízení budou vyžadovat těžkou práci s neustálým úsměvem na tváři. Na druhé straně práce na lodi umožnuje získat dobrý příjem a navštívit různá nádherná a exotická místa.

Pokud si přejete poznat moře, jeho krásu, barvy, vůně a dostat práci na výletní lodi, všechno co musíte na začátku udělat, je kontaktovat nejbližší náborovou agenturu, kde vám podají informace o možnostech, podmínkách a šancích dostat požadovanou práci. Když po telefonátu zhodnotí agentura vaše šance jako dostatečné, pozve vás na osobní vstupní pohovor.

Pokud splníte všechna kritéria a hovoříte dobrou angličtinou (minimálně), nabídnou vám zaregistrování a později budete přizváni na interview se zástupci lodní společnosti. Na konci celého procesu je nalodění se na určenou loď. Budete pracovat na moři, budete mít dobrou, ale těžkou práci na palubě výletní lodi.

Samozřejmě, že moře není vždycky klidné a nádherné, může být i nebezpečné a nepříjemné. Budete muset počítat s kýváním a houpáním lodě na mořských nebo oceánských vlnách, s pasažéry, kteří budou mít mořskou nemoc a vy o ně budete muset pečovat (nebo po nich uklízet).

Máte zájem? Tak neváhejte a kontaktujte nejbližší agenturu!