Cruise Job Fair - Toronto 2019Cruise Job Fair - Toronto 2019Cruise Job Fair - Toronto 2019

Príhovor kapitána

Kapt. Juraj Boroš

Kapt. Juraj Boroš,
Riaditeľ Tatra Marine s.r.o.

Mnoho mladých ľudí sníva o práci na mori, hlavne o práci na výletných lodiach, ale len máloktorí z nich si vedia predstaviť, o čom je táto práca.

Každý kandidát si musí uvedomiť, že sa hlási do práce, nie na dovolenku, takže po akceptovaní uchádzača na interview so zástupcom lodnej spoločnosti, si nemôže uchádzač vyberať loď alebo oblasť plavby, musí sa podrobiť požiadavkam lodnej spoločnosti, ktorá ho zamestnala.

Člen posádky musí podstúpiť kratší alebo dlhší výcvik po tom, ako sa dostane na loď; musí akceptovať požiadavky disciplíny a rôzne obmedzenia (napr. nevstupovať do oddelenia pre pasažierov, keď je mimo služby) a jeho nadriadení budú vyžadovať ťažkú prácu s neustálym úsmevom na tvári. Na druhej strane práca na lodi umožňuje získať dobrý príjem a navštíviť rôzne nádherné a exotické miesta.

Ak si prajete spoznať more, jeho krásu, farby, vône a dostať prácu na výletnej lodi, všetko, čo musíte na začiatok urobiť, je kontaktovať najbližšiu náborovú agentúru, kde vám podajú informácie o možnostiach, podmienkach a šanci dostať požadovanú prácu. Ak po telefonáte zhodnotí agentúra vaše šance ako dostatočné, pozve vás na osobný vstupný pohovor. Ak spĺňate všetky kritéria a hovoríte dobrou angličtinou (minimálne), ponúknu vám zaregistrovanie a neskôr budete pozvaný na interview so zástupcom lodnej spoločnosti.

Na konci celého procesu je nalodenie sa na určenú loď. Budete pracovať na mori, budete mať dobrú, no ťažkú prácu na palube výletnej lodi. Samozrejme, more nie je vždy pokojné a nádherné, môže byť tiež nebezpečné a nepríjemné. Budete musieť počítať s kývaním a hojdaním lode na morských alebo oceánskych vlnách, s pasažiermi, ktorí budú mať morskú chorobu a vy sa budete musieť o nich starať (alebo upratovať po nich).

Máte záujem? Tak neváhajte a kontaktujte najbližšiu agentúru!