Cruise Job Fair - Toronto 2019Cruise Job Fair - Toronto 2019Cruise Job Fair - Toronto 2019

Kaptan’dan Merhaba

Kpt. Juraj Boroš,
Tatra Marine Ltd. Direktörü

Birçok genç denizde ve özellikle Kruz gemilerinde çalışabilmenin hayalini kuruyor, ama sadece çok azı gerçekten bir Kruz gemisinde çalışmanın ne demek olduğunu düşünebiliyor. Aslında Kruz gemilerinde iş arayanların asıl farkında olmaları gereken şey oraya tatil için değil, İŞ için gidiyor oldukları.

Eğer bir Kruz Gemisi şirketinin yetkisiyle yapılan mülakat ardından işe kabul edilirlerse, gidecekleri gemiyi, seyahat edilecek hattı/güzergahı seçemezler ve ayrıca kendilerine iş veren bu Kruz Gemisi şirketinin yürürlükteki kurallarına sıkıca uymak zorundadırlar.

Yeni personel gemiye katılması ardından farklı derecelerde eğitimler alır, ayrıca gemideki disiplin ve farklı yasaklara da ( mesela, çalışma saatleri dışında Kruzların oldukları alanlara girmemek vb.. ) uymak zorundadır.

Eğer denizi, onun büyüsünü, renklerini, ihtişamını öğrenmek ve bir Kruz Gemisinde iş bulmak istiyorsanız, yapmanız gereken şey size en yakın personel-insan kaynakları acentasıyla bağlantıya geçmektir. Ardından sizi fırsatlar, gereklilikler, istekler ve iş bulabilme imkanlarınız hakkında bilgilendireceklerdir.

Bütün bu işlemlerin sonucu uygun olduğunuz Kruz gemisinde çalışmaya başlamanızla sonuçlanacaktır. Kruz gemisindeki bu çalışmanız çok iyi ( ancak zor ) bir iş olacaktır. Tabii ki, deniz her zaman karadan gözüktüğü gibi yumuşak ve güzel değildir, tehlikeli ve zorlu olduğu zamanlarda vardır. Geminiz okyanus dalgaları içinde sallanırken, başkıç ve yalpa yaparken bu durumla, kendinizle ve Kruzlarla başa çıkmanız gerekecektir. Ki bu Kruzların bazısını deniz tutmuş olacak, bazısı sizin yardımınıza muhtaç olacak ve hatta bazen de bu uğraşı sonucu oluşan dağınıklık ve karmaşayı düzeltmeniz gerekecektir.

Hala ilgileniyor musun? O zaman hiç düşünme ve sana en yakın personel-insan kaynakları acentasıyla bağlantıya geçerek ve rüya gibi bir iş sahibi ol.