Cruise Job Fair - Toronto 2019Cruise Job Fair - Toronto 2019Cruise Job Fair - Toronto 2019

ברוכים הבאים

מאת רב החובל ג'ורה בורוס
מנכ"ל טאטרה ספנות בע"מ

לא מעט צעירים חולמים על עבודה בים ובמיוחד על עבודה על אוניות נוסעים.

אך, רק מעטים יכולים לדמיין איך באמת עבודה על אוניות נוסעים נראית. למעשה,  המועמדים המגישים מועמדות לעבודה על אוניות נוסעים, חייבים להבין שהם מגישים מועמדות לעבודה, ולא לחופשה!

במידה ומועמד התקבל לעבודה ע"י נציג חברת גיוס או נציג חברת ספנות, במקרה שכזה, אין למועמד שום אפשרות לבחור את האוניה עליה יעבוד או את איזור השייט של האוניה. ועליו למלא בקפידה אחר ההוראות ונוהלי העבודה של חברת הספנות אליה הוא התקבל.

חברי צוות חדשים על אוניות נוסעים, בדרך כלל ידרשו לעבור הכשרה מכינה על האוניה עצמה, במהלך ההכשרה , על המועמד למלא ביקפידה אחר הוראות המדריכם ועליו לקבל ללא תנאי את תנאי העסקתו, (כגון: האיסור להסתובב באזורים השייכים לנוסעים,אלא אם כן הדבר נעשה במסגרת התפקיד).המדריך מצפה מהמועמדים החדשים, לעבוד קשה ותמיד עם חיוך על פניהם מצד אחד. אך מצד שני, עבודה על אוניות נוסעים , נותנת אפשרות לצעירים המעונינים בכך, הכנסה לא רעה בכלל, ואת האפשרות לבקר במקומות אקזוטיים ויפים.

אם בא לך להכיר את הים, את יופיו, צבעיו ואת הארומה שהוא מביא, כל שעליך לעשות הוא, ליצוא קשר עם חברת גיוס כ"א המתמחה בגיוס לאוניות נוסעים, והם כבר יסבירו לך על שלל האופציות העומדות לפניך, הדרישות לקבלה לעבודה והסיכויים שלך להתקבל לעבודה וזאת בהתבסס על הנתונים הראשוניים אותם תצטרך לספק לסוכן הגיוס. לאחר שיחת טלפון ראשונית מצדך או מצד הסוכן, הסוכן יזמן אותך לראיון ראשון במשרדו, וזאת רק במידה והוא חושב שיש לך סיכויים להתקבל לעבודה. אם הסוכן יבחין שיש לך סיכוי טוב, הוא יציע לך להרשם אצלו במאגר, ומאוחר יותר יתכן ותוזמן לראיון ראשוני אצל נציג חברת ספנות שמחפשת עובדים ברמת כישוריך.

בסוף התהליך, וזאת במידה ותתקבל לעבודה בחברה זו או אחרת. אתה תוזמן לעלות על האוניה שאליה הופנתה. על האוניה אתה תעבוד קשה אך תתמלא סיפוק רב. כמובן שעליך לקחת בחשבון, שהים לא תמיד שקט יפה וחלק, ויש פעמים שהוא אף סוער מאוד ומסוכן. במקרה שכזה יהיה עליך להתמודד עם תנועות האוניה לאורכה ולרוחבה. בנוסף לדאגתך האישית ולמצבך במקרה של ים סוער, עליך לדאוג תחילה לנוסע שחש בדיוק כמוך ואף יותר מכך ויתכן אף שהוא סובל ממחלת ים, כך שעליך לדאוג לו, ( ולפעמים אף לנקות אחריו ).

באם הינך מעונין לעבוד על אוניות נוסעים, זה הזמן להפסיק להסס וליצור קשר עם חברת הגיוס\או סוכן הגיוס שלך. וזאת על מנת להשיג את תפקיד חלומותיך על אוניות נוסעים.